Kaz Creole, Grande Terrasse, Piscine, Parking Villa
| Wi-Fi | Luftkonditionering | Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
När du bor i Kaz Creole, Grande Terrasse, Piscine, Parking Villa Le François kan du besöka Îlet Lavigne, som ligger cirka 25 minuter bort till fots. Den här villan med 2 badrum, som har plats för upp till 8 gäster, erbjuder en terrass.
Fondation Clément ligger bara 250 meter från denna villa och Habitation Clement finns cirka 2 km bort. Du kommer att bo inom 5 minuter till fots från La Baignoire de Josephine och i närheten av Carrefour Market.
Badrumsfaciliteterna i Kaz Creole, Grande Terrasse, Piscine, Parking Villa inkluderar också en dusch. Gästerna kan också njuta av bekvämligheten med badlakan och handdukar.
Det här boendet har ett komplett kök samt utomhusmatplats för gästernas bekvämlighet. Det finns också vattenkokare, kylskåp och köksredskap i köket. Restaurangen La Bonne Crepe, som erbjuder franska rätter, ligger mindre än 5 minuter bort till fots. Busstationen Gendarmerie, belägen mindre än 400 meter bort, erbjuder transportmöjligheter i närområdet.
- Flygplatser
- Fort-de-Frankrike15 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Wi-Fi
- Parkering
- VIP-incheckning/-utcheckning
- Inga husdjur
Mat och drycker
- Elektrisk vattenkokare
- Köksgeråd
- Matplats utomhus
Aktiviteter och avkoppling
- Grill faciliteter
På rummet
- Luftkonditionering
- Terrass
- Trädgårdsmöbler
- Matbord
- Strykservice
- Tvättmaskin
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Vilka är de mest kända turistattraktionerna i närheten av Kaz Creole, Grande Terrasse, Piscine, Parking Villa?
Landmärkena nära Kaz Creole, Grande Terrasse, Piscine, Parking Villa är Fondation Clément (mindre än 5 minuter till fots från boendet) och La Baignoire de Josephine, som ligger 450 meter bort. - ❓
Finns det ett kök på Kaz Creole, Grande Terrasse, Piscine, Parking Villa?
Ett komplett kök finns på Kaz Creole, Grande Terrasse, Piscine, Parking Villa. - ❓
Tillåter Kaz Creole, Grande Terrasse, Piscine, Parking Villa husdjur?
Kaz Creole, Grande Terrasse, Piscine, Parking Villa tillåter inte husdjur. - ❓
Finns det en bubbelpool på Kaz Creole, Grande Terrasse, Piscine, Parking Villa?
Ja, en bubbelpool finns på Kaz Creole, Grande Terrasse, Piscine, Parking Villa.